V týdnu od 28.8. – 2.9.2023 proběhl v Liberci Týden Křišťálového údolí. Naše škole se nemalým podílem zapsala do tvorby programu a vytvořila pro návštěvníky hned několik zajímavých instalací.

V Liebiegově paláci jsme vystavovali práce našich studentů. K vidění bylo broušené ,malované a ryté sklo. Instalaci zajímavým způsobem rámovaly světelné objekty a stojanové lampy oddělení designu světelných objektů.

V korytě řeky Nisy jsme instalovali sestavu světelných objektů s názvem Vlna. Bohužel naše Vlna se dochovala jen na fotografii, protože podlehla zkáze hned první noc, kdy jí zničila opravdová přívalová vlna po nočním lijavci.

V zahradě Liebiegova paláce visela „Křídla“ Anežky Jenčovské (studentky třetího ročníku), která vznikla pro festival skla a světla v Kamenickém Šenově  Lustrfest 2022. Křídla jsou unikátním dokladem spolupráce, školy, města, firmy Preciosa a návštěvníků festivalu.

Jméno naší školy jste mohli zaznamenat, pokud jste navštívili Pechakucha Night v kině Varšava pod titulem (Ne)rozbitní. Jakub Jelínek a David Sobotka zde představili cíle a výsledky Dětského sklářského sympozia YGS2022, kde naše škola plní jako partner velmi důležitou roli garanta a poskytovatele zázemí pro jednotlivé účastníky.

Týden Křišťálového údolí aspiruje na nejvýznamnější a největší sklářský festival na světě. Důkazem toho je neskutečně vysoká návštěvnost a obrovský zájem návštěvníků. My jsme toho všeho součástí.