Lustrfest se rychle blíží, začne 26. 6. 2021!

Spolu s městem Kamenický Šenov a s firmou Preciosa Lustry připravujeme nultý ročník velké sklářské slavnosti v našem regionu. Lustrfest má ambici založit novou tradici společenského setkání nad svítidly a sklem v místě, kde mají tyto obory dlouhou historii.

Symbolický nultý ročník festivalu Lustrfest začíná v online prostoru už letos v červnu. Celý měsíc budou, na speciální webové stránce, která vznikla ve spolupráci s kamenickošenovskou sklářskou školou, představovány zajímavosti z historie a života Kamenického Šenova – města skla a lustrů. Můžete se těšit na jeho bohatou sklářskou historii, významné osobnosti, architektonické památky, sklářské řemeslo i přírodní atraktivity a skrytá zákoutí. Objevte příběh lustrů v Kamenickém Šenově!
Každý den se na webu rozzáří jeden „ověsek“ lustru v logu Lustrfestu, a s ním se otevře i nové video, série nových fotografií či unikátních historických záběrů. „Všechno bude doplněné zajímavými informacemi. Mohu prozradit, že pod několika „ověsky“ je schován i sklářský workshop na výrobu vlastního designového svítidla, takže na tento speciální web se vyplatí určitě se podívat“, říká Klára Machová, vedoucí Kulturního centra města Kamenický Šenov. Návštěvníci se mohou ale těšit i na venkovní akci přímo v Dvořáčkově parku v centru města. Tam se rozsvítí nádherné lustry z dílny studentů šenovské sklářské školy zavěšené mezi stromy, a to konkrétně 26. června. Návštěvníky budou lákat na jedinečnou večerní procházku či dokonce piknik v parku. Bude také možnost navštívit šenovské letní kino pod hvězdami, které bude zdarma promítat oceněný český film Šarlatán.