Otevření COV uměleckoprůmyslového na naší škole

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 proběhla tisková konference k nově otevřenému Centru odborného vzdělávání v uměleckoprůmyslové oblasti. Společně s představiteli Libereckého kraje, se zástupci stavební firmy za přítomnosti pana architekta jsme dílo předali do užívání současným žákům a pedagogům. Centrum vzniklo díky Evropskému fondu pro regionální rozvoj a Libereckému kraji jako sedmé v pořadí. V nově zrekonstruované budově školy je nejen úplně nová brusírna skla, ale také nejmodernější technologie jako řezání skla laserem nebo 3D tiskárna. Studenti mohou také nově využít profesionální fotoateliér a další ateliéry pro malbu. Nové prostory a vybavení včetně rekonstruovaných původních dílen a ateliérů budou sloužit dalším generacím žáků zaměřených na sklářské řemeslo a umění.